15:30
Opel Arena Mainz

1.FSV Mainz – FC Bayern

0 : 2 (0 : 2)

Na zápas 21.kola Bundesligy v Mainzi nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Boateng, Hummels, Bernat –  Tolisso, Rudy, James – Müller, Wagner, Ribéry.

7min – Tolissova strela spoza šestnástky končí vedľa domácej bránky.
9min – Bernat vnikne do šestnástky, jeho strelecký pokus ale zblokuje Hack na roh.
13min – Tolissova strela spoza šestnástky končí nad domácou bránkou.
20min – Maximova krížna strela míňa našu bránku.
34min – 0 : 1 náš rohový kop odvráti Muto iba k Ribérymu, ktorý z prvej z hranice šestnástky prestrelí všetko čo mu stojí v ceste. Výbornú úlohu zohrajú pri góle aj Hummels a Wagner, ktorý sa letiacej lopte skvele vyhnú.
36min – Rudy fauluje Maxima a vidí za to žltú kartu.
41min – Wagner vidí žltú kartu za faul na Hacka.
44min – 0 : 2 Müller si vymení loptu s Wagnerom, jeho strelu ale domáca obrana zblokuje a následne odkopáva do bezpečia. Tolissov presný center si nájde Jamesa, ktorý si loptu spracuje na prsiach a strelou k tyči prekonáva domáceho brankára Zentnera.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Öztunaliho za Quaisona.
48min – James vysúva prihrávkou do strany Wagnera, ktorého strelu vyráža brankár Zentner na roh.
51min – Bernat prihráva Jamesovi, ktorého strelu domáci brankár vyráža a dobiehajúci Wagner ju už nedokáže tečovať do bránky.
52min – Quaisonovu gólovú strelu vyráža Ulreich reflexívnym zákrokom nad našu bránku.
53min – Tolisso prihrávkou vysúva Ribéryho, ten sa snaží urobiť kľučku na brankára, loptu si ale príliš ukopne.
56min – Mutoovu strelu spoza šestnástky bezpečne chytá brankár Ulreich.
57min – domáci striedajú Maxima za Serdara.
62min – po priamom kope domácich nás od Diallovho gólu zachráni iba výborný obranný zákrok Matsa Hummelsa, ktorý sklzom odkopáva loptu na roh.
63min – striedame Wagnera za Lewandowského.
70min – striedame Rudyho za Alabu. Müllerova sám zoči-voči domácemu brankárovi strelou minie bránku.
72min – domáci striedajú Holtmanna za Berggreena.
74min – po Bernatovej chybe sa do zakončenia dostáva Quaison, jeho krížna strela minie našu bránku o milimetre.
76min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Donatiho.
77min – Berrgreenovu strelu spoza šestnástky Ulreich pohodlne chytá.
78min – Ribéry dlhým pasom vysúva Lewandowského, jeho strelu z dobrej pozície ale zblokuje domáci stopér.
79min – Jamesovu strelu tečovanú Bellom domáci brankár chytá.
81min – striedame Ribéryho za Comana.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Coman sa uvoľní v súboji 1 na 1, jeho strelu ale domáci brankár chytá.
90+2min – Ulreich vyráža Serdarovu strelu na roh. Po jeho rozohraní a odkope lopty do bezpečia odpíska hlavný rozhodca Storks koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes : „Môj tím hral pred prestávkou veľmi dobre a začal dobre aj po prestávke. Musíte si ale všimnúť, že Mainz mal v druhom polčase dobré príležitosti. Musíte mať na pamäti, že tímy ktoré bojujú o záchranu sa vyvíjajú. To bolo vidieť proti Werderu a dnes aj s Mainzom. Ak máte päť, šesť jasných šancí na gól po prestávke. Musíme ich premeniť a potom môžete ľahko hrať. Takto mal súper nádej a dobré šance. Boli sme príliš nedbanliví a v spätnom pohybe neboli tak silní ako v prvej polovici. Celkovo sme si ale víťazstvo zaslúžili, ale páčil sa mi výkon Mainzu.“

Mats Hummels: „Často sme mali príliš veľa strát lopty, mohli sme hrať trochu lepšie. Mainz hral dobre, mal niekoľkokrát nebezpečné šance.“

Sandro Schwarz (tréner 1.FSV Mainz 05): „V prvej polovici sme boli šikovný, ale mohli sme si vypracovať viac šancí. Bayern mal samozrejme viac z držby lopty, ale sotva jasné šance. Nechávali sme im ale veľa priestoru, čo bolo zbytočné. Pri góle na 0 : 2 sme boli nepozorní, urobili sme chybu v pozícii. Po prestávke sme bohužiaľ neznížili na 1 : 2. Škoda, pretože sme mali vieru, že by sme dnes niečo zo zápas vyťažili. Odohrali sme dobrý výkon v útoku, ale proti tomuto súperovi musíte urobiť všetko perfektne.“

Stefan Bell (kapitán 1. FSV Mainz 05): „Dnes sme hrali rovnako v mnohých oblastiach, iba tie šance neboli pre nás dnes dobré.“