11/12/2019
21:00

FC Bayern – Tottenham Hotspur

3 : 1 (2 : 1)

Na záverečný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020 nastupujeme doma proti Tottenhamu Hotspur v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Martínez, Davies – Kimmich, Thiago – Gnabry, Coutinho, Coman – Perišič.

4min – Neuer chytá strelu Sessegnona.
5min – Gnabryho strelu chytá brankár Gazzaniga.
12min – Pavardovu strelu z prvej brankár hostí vyráža, dorážku Thiaga chytá.
14min – 1 : 0 Gnabryho prihrávka sa aj s prispením teče stopéra hostí dostáva ku Comanovi a ten obstrelí brankára Gazzanigu.
20min – 1 : 1 Boateng pri obrannom zákroku v podstate prihráva loptu Sessegnonovi a ten strelou prestrelí Neuera.
27min – Coman si pri došlapnutí poraní koleno a musí ho vystriedať Müller.
33min – Sissoko postupuje sám na Neuera, jeho strela ale minie bránku.
36min – Lo Celso vidí žltú kartu za odkopnutie lopty po odpískaní a Kimmich za následné vrazenie do Lo Celsa.
38min – krížna Gnabryho strela trafí tyč, odrazenú loptu Thiago nepochopiteľne pošle vedľa odkrytej bránky.
45min – 2 : 1 Gnabry prihráva Daviesovi, ktorý strelou trafí tyč, odrazenú loptu ale Müller pošle do bránky. Nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty.
45+1min – Coutinhova ďalekonosná strela trafí brvno, od ktorého sa lopta odrazí na bránkovú čiaru a následne von z bránky.
45+2min – Kimmichov rohový kop pošle Müller hlavou nad bránku.

50min – Coutinhovu strelu brankár hostí chytá.
52min – Coutinhova strela asi z 30 metrov končí vysoko nad bránkou.
59min – Coutinhov priamy kop končí nad bránkou.
62min – Coutinhovu strelu brankár Gazzaniga chytá.
64min – 3 : 1 Davies prihráva Coutinhovi, ktorý piatym streleckým pokusom v druhom polčase tentokrát spoza šestnástky obstrelí brankára hostí.
65min – hostia dvojnásobne striedajú. Lucasa strieda Son a Lo Celsa Skipp.
70min – Gnabryho strelu z hranice šestnástky brankár hostí chytá.
77min – strelu Eriksena Neuer vyráža na roh.
81min – hostia striedajú Diera za Wanyamu.
85min – Perišiča strieda Zirkzee.
87min – Martíneza strieda Goretzka.
89min – Coutinhovu strelu vyráža brankár hostí na roh.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Son postupuje sám na Neuera, ten jeho strelu nohou vyráža.
90+3min – taliansky hlavný rozhodca Rocchi odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Musím tímu zložiť veľký kompliment, najmä po nešťastných posledných dvoch zápasoch. Pre nás bolo dôležité, aby sme hrali rovnako ako predtým, aby sme odvážne bránili a snažili sa agresívne vyvíjať tlak na súpera. Dnes ešte nebolo všetko skvelé, ale vyhrali sme a to je tiež známka toho, že musíme zostať na tejto ceste. Do zimnej prestávky máme teraz tri zápasy, na ktoré sa musíme sústrediť. Pri každom zápase sa zvyšuje zaťaženie hráčov, musíme tomu venovať pozornosť a zabezpečiť, aby bola v sobotu na ihrisku jedenástka, ktorá získa tri body proti Brémam.“

Hasan Salihamidžič: „Sme prvým nemeckým tímom, ktorý vyhral všetkých šesť skupinových zápasov. Musíme tím pochváliť. Bol to od nás dobrý zápas. Mali sme kontrolu na veľké vzdialenosti. Vytvorili sme si veľa šancí a zaslúžili sme si vyhrať. Spôsob, akým sme hrali s kreativitou v strede poľa, bol naozaj dobrý. Víťazstvo bolo dôležité a dáva dôveru pre nadchádzajúce zápasy Bundesligy.“

Thomas Müller: „Pre nás bolo životne dôležité dnes vyhrať a začať takto štyri posledné zápasy, ktoré všetci chceme úspešne odohrať. Chceli sme potvrdiť, že to čo robíme je správne. Dokonca aj dnes sme mali smolu, ale dokázali sme to.“

Manuel Neuer: „Je to pre nás historické. Nechceme ale len prelomiť rekordy, chceme vyhrávať zápasy. To, že to fungovalo tak dobre v skupinovej fáze, je samozrejme fantastické. Hrali sme veľmi dobre a dôsledne vo všetkých šiestich zápasoch Ligy majstrov. Teraz máme pred sebou ďalšie tri dôležité zápasy a musíme do toho investovať všetko, aby sme získali tri výhry.“

José Mourinho (tréner Tottenhamu Hotspur): „Niektorí hráči hrali prvýkrát podo mnou. Je pre mňa dôležité zhromažďovať informácie. Skutočnosť, že sme sa už kvalifikovali do osemfinále v zápase proti Olympiakosu, nám poskytla príležitosť prísť sem a podstúpiť toto riziko. Som spokojný s rozhodnutiami, ktoré som urobil. Myslíme si, že to boli najlepšie rozhodnutia pre tím. Dnes som dostal veľa informácií, vďaka čomu som šťastný. Mojím želaním prebojovať sa do štvrťfinále alebo semifinále v dobrom zápase.“