18:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

V šlágri 28.kola Bundesligy a zároveň celej jari nastúpili naši chlapci v Signal Iduna Parku v Dortmunde proti odvekému rivalovi Borussii v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski

2min – po rýchlom protiútoku domácich vykopáva Boateng loptu z bránkovej čiary.
4min – Neuer chytá strelu Brandta.
10min – Lewandowského slabú strelu domáci brankár chytá.
13min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Comana.
19min – Coman prihráva Gnabrymu, ktorého gólovú strelu vykopáva Piszczek v poslednej chvíli z bránkovej čiary.
24min – Comanovu gólovú strelu brankár Bürki vyráža.
32min – Hummelsova hlavička končí vedľa bránky.
40min – Goretzkovu strelu spoza šestnástky brankár domácich vyráža do bezpečia.
43min – 0 : 1 lopta sa na hranici šestnástky dostáva ku Kimmichovi, ktorý lišiacky prelobuje domáceho brankára, aj keď Burki si na loptu siahne.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – domáci cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedajú. Delaneyho strieda Can a Brandta Sancho.
49min – Neuer chytá strelu Dahouda.
54min – Goretzkovu gólovú strelu brankár Bürki vyráža.
58min – Boateng sa v šestnástke šmykne, následná Hålandova strela aj s prispením lakťa padajúceho Boatenga končí vedľa našej bránky. Rozhodcovia Boatengove hranie rukou nepostrehnú.
66min – Müller vidí žltú kartu za faul na Akanjiho.
67min – Dahoud vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
72min – domáci striedajú krívajúceho Hålanda za Reinu.
73min – striedame Comana za Perišiča.
74min – Davies vidí žltú kartu za faul na Reinu.
75min – Guerreirovu strelu Neuer chytá.
80min – domáci striedajú Piszczeka za Götzeho.
81min – gólovú strelu Dahouda spoza šestnástky vyráža Neuer do bezpečia.
83min – Lewandowski strelou spoza šestnástky trafí tyč domácej bránky.
85min – obe mužstvá striedajú. Naši Boatenga za Hernándeza a domáci Dahouda za Witsela.
87min – striedame Gnabryho za Martíneza.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Akanjim, penalta sa ale nepíska.
90+3min – hlavný rozhodca Tobias Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Dnes sme chceli vyhrať a urobiť veľký krok vpred. Urobili sme to. Som veľmi spokojný s výkonom tímu. Boli sme veľmi sústredení, veľmi odhodlaní, široko hore a niekedy veľmi statoční. Vždy je pre mňa veľmi dôležité, aby sme mali vysokú kvalitu, či už v tréningu alebo v zápase.“

Manuel Neuer: „Som šťastný z toho, že sme tu vyhrali. Bol to pre nás dôležitý zápas. Keď hráte proti Dortmundu vonku, sme vždy motivovaní až po špičku vlasov. Výsledok 1 : 0 nám dáva skutočne pekný náskok. V druhej polovici boli chvíle, v ktorých bol Dortmund nebezpečný. Samozrejme sme tiež nejaké šance nepremenili. Teraz je to na nás. Je to dôležité znamenie a dôležité víťazstvo.“

Joshua Kimmich: „Teraz máme na Dortmund pekný náskok. To bolo dnes brutálne dôležité. Teraz je navyše pre Dortmund ťažké zostať mentálne naladení. Musíme ale toto víťazstvo potvrdiť v najbližších niekoľkých zápasoch. Mohli ste vidieť, že to bolo veľmi, veľmi intenzívny zápas a my sme si museli vypracovať tri body v obrane. Bol to relatívne vyrovnaný zápas, najmä v prvom polčase sme urobili veľa jednoduchých chýb. Dortmund bol veľmi odvážny.“

Lucien Favre (tréner Borussia Dortmund): „Myslím, že to bol od nás veľmi dobrý výkon po celých 90 minút. Prvých 30 minút bolo dobrých, potom sme boli príliš zatiahnutý. Druhá polovica bola tiež dobrá. Mali sme možnosti, ale predposledná a posledná fáza chýbala. Mohli sme vyhrať alebo si zaslúžiť aspoň remízu. V pretekoch o titul to už bude veľmi ťažké. Sme o sedem bodov pozadu a máme šesť zápasov, ktoré budú brutálne ťažké.“

Mats Hummels (Borussia Dortmund): „Bol to pre nás slušný zápas, ale kúsok nám chýbal. Mali sme svoje šance, ale neboli dosť dobré, neboli 100%. To bol problém. O niektorých zápasoch niekedy rozhodujú brilantné okamihy. Rovnako ako bol gól na 1 : 0 od Kimmicha. Teraz je už len na Bayerne, či to dokáže alebo nie. Sme o sedem bodov pozadu a môžeme vyhrať iba naše hry a musíme dúfať, že oni v troch zo šiestich zápasoch zakopnú.“