20:00
Olympiastadion Berlín

Bayer Leverkusen – FC Bayern

2 : 4 (0 : 2)

Vo finále Nemeckého pohára 2019/2020 nastúpili naši chlapci na Olympijskom štadióne v Berlíne proti farmaceutom z Leverkusenu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Kimmich – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski. Pred začiatkom zápasu sa držala minúta ticha za obete pandémie koronavírusu.

8min – Goretzku vo výbornej streleckej pozícii v poslednej chvíli zablokuje Amiri.
9min – Lewandowski prihráva Kimmichovi, ktorého strela z hranice šestnástky končí nad bránkou.
10min – Comanovu slabú strelu, po rýchlom protiútoku, brankár hostí chytá.
11min – Gnabry padá v šestnástke po súboji s Wendellom, penalta sa ale nepíska.
16min – 0 : 1 Tapsoba fauluje na hranici šestnástky Lewandowského. Hlavný rozhodca odpíska priamy kop, ktorý Alaba nechytateľne zakrúti za chrbát bezmocného brankára Hrádeckého.
22min – strieľaný center Gnabryho tečuje Müller slabo na bránku a tak brankár hostí loptu vyráža.
24min – 0 : 2 po prihrávke Kimmicha zakončí Gnabry rýchly protiútok krížnou gólovou strelou.
28min – Wendell vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
31min – Diaby prihráva Baileymu, jeho strela ale končí nad bránkou.
42min – Havertz sa ocitne zoči-voči Neuerovi, postranný rozhodca ale odmáva ofsajd.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedajú. Amiriho strieda Volland a Baumgartlingera Demirbay.

55min – Comanovu spätnú prihrávku posiela Lewandowski z hranice šestnástky nad bránku.
57min – rýchly protiútok súpera zakončí Diaby prihrávkou na Vollanda, ten osamotený pre Neuerom loptu na naše šťastie minie.
59min – 0 : 3 Lewandowski dokonale potvrdí pravidlo „keď nevieš čo s loptu, vystrel“ a tak napriahne asi z 35 metrov a vďake obrovskej chybe brankára Hrádeckého lopta končí v sieti.
63min – 1 : 3 Boateng pred Baileym odvráti loptu na roh. Po jeho rozohraní Goretka a Alaba neustrážia Svena Bendera a ten hlavou prekonáva Neuera.
64min – striedame Comana za Perišiča.
66min – na Diabyho pekný center tesne nedosiahne ani Volland ani Havertz.
67min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Aránguiza.
68min – striedame Boatenga za Hernándeza.
74min – Perišičovu prihrávku na vzdialenejšiu žrď tečuje Lewandowski tesne vedľa bránky.
75min – Baileyho strela tečovaná Pavardom končí nad našou bránkou.
76min – hostia striedajú Baileyho za Bellarabiho.
81min – Larsa Bendera strieda Weiser.
87min – dvojnásobne striedame. Müllera za Thiaga a Gnabryho za Coutinha.
89min – 1 : 4 Perišič prihráva Lewandowskému a ten prelobuje brankára hostí.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+3 – po rohovom kope hostí dáva Volland gól, ktorý ale hlavný rozhodca po zhliadnutí videa odvolá, nakoľko mu predchádzala ruka Daviesa a odpíska penaltu.
90+5min – 2 : 4 Nariadenú penaltu bezpečne premení Havertz. Hneď po jeho góle hlavný rozhodca Welz odpíska koniec stretnutia a pečatí zisk nášho dvadsiateho Nemeckého pohára.

Karl-Heinz Rummenigge: „Je to 50. národný titul, myslím si, že je to dnes najdôležitejšia vec. Vyhrávali sme 3:0 a niekedy sme sa prehnane zahrávali v strede poľa a dávali súperovi šance. Mohli sme sa dostať do problémov. Ale ak získate double a ste tiež zastúpení v tretej súťaži, potom je to všetko správne. Tímu môžem dať iba veľký kompliment. Hansi Flick urobil tím skvelým tímom.“

Hansi Flick: „Sme veľmi hrdí, že sme to dokázali! To, čo tím hral v posledných týždňoch bolo senzačné. Je pekné vidieť, ako tím verí vo svoju vlastnú silu. Sme veľmi šťastní. To, čo tím momentálne robí, je mimoriadne. V druhej polovici boli niektoré veci, ktoré chceme v budúcnosti robiť lepšie. Ale dnes je to len radosť, že sme vyhrali double. Hráči si teraz môžu oddýchnuť na pár dní a potom sa pripravíme na Ligu majstrov.“

Manuel Neuer: „Som veľmi šťastný a hrdý na výkon celého tímu! Kvôli koronovej situácii je víťazstvo v pohári určite niečo zvláštne, nikdy sme nič podobné nezažili. Napriek tomu sme v posledných týždňoch zažili motivovaní a hladní FC Bayern, kde sa všetci hráči snažili robiť maximum.“

Thomas Müller: „Je to naozaj trochu smutná chvíľa, liga je našou každodennou záležitosťou, samozrejme sme ju chceli dokončiť, ale ak fanúšikovia v takomto finále chýbajú na konci slávnostného odovzdávania cien som mal divný pocit. To jednoducho nie je to isté.“

Robert Lewandowski: „Ukázali sme, že sme lepší tím a naozaj chceme vyhrať pohár. Teší ma, že sme hrali dobre ako tím. V prvej polovici sme to urobili naozaj dobre. Pred prvým gólom moja prvá myšlienka bola: ‚Skús to!‘ Ivan Perišič mi potom pekne prihral na môj druhý gól a keďže som videl, že brankár trochu klesol, tak som ho prehodil.“

Serge Gnabry: „Sme veľmi radi, že sme získali double. V prvej polovici sme mali úplnú kontrolu nad hrou, takže sme mohli streliť aj viac gólov. Po prestávke sme nehrali ako predtým. Tím Leverkusenu mal viacero protiútokov a tak sme mali hru lepšiu kontrolu. Nakoniec sme ale získali pohár s istotou, to je najdôležitejšia vec. Radi by sme to samozrejme oslávili s fanúšikmi. Mysleli sme na nich a sme veľmi vďační, že nás vždy podporovali.“

David Alaba: „Sme radi, že si vezieme trofej domov. Boli by sme radi, keby sme dnes mali pri sebe našich fanúšikov, takže sme im aspoň pred prázdnam sektorom poďakovali. Pri góle sme vlastne chceli skúsiť niečo iné, ale zmenil som názor a našťastie to fungovalo.“

Peter Bosz (tréner Bayer 04 Leverkusen): „Bayern bol dnes lepším tímom. V prvom polčase posledný prechod jednoducho nefungoval, takže sme v druhom polčase dosiahli lepšie výsledky. Určite sme mali šancu urobiť zápas opäť vzrušujúcim, ale nanešťastie sa nám to nepodarilo.“

Lars Bender (Bayer Leverkusen): „Musíš zablahoželať Bayernu. Sú vo veľmi dobrej forme. Na začiatku sme neboli zapojení do hry. Možno sme v takejto hre nemali odvahu, dôveru a skúsenosti. Potom sme prehrávali, čo je samozrejme proti Bayernu mimoriadne ťažké. V druhej polovici sme mali možnosť zdramatizovať zápas. Bohužiaľ nám však chýbali okamihy, ktoré sme mali premeniť.“