Veltins Aréna Gelsenkirchen

schalke   bayern

FC Schalke 04 – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Po reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššia nemecká súťaž svojim 2.kolom a naši chlapci sa predstavili na ihrisku odvekého rivala Schalke 04 v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martinez, Hummels, Alaba – Sanches, Alonso, Thiago – Müller, Lewandowski, Ribéry.

7min – Ribéryho strelu zblokuje Höwedes a chytí brankár Fährmann
8min – strela Choupo-Motinga letí vysoko nad bránku.
9min – strelu Choupo-Motinga chytí Manuel Neuer.
17min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Nalda.
19min – Goretzkovu nebezpečnú hlavičku odvráti do bezpečia Alaba.
24min – Müller potiahne akciu po krídle, prihráva Lewandowskému, jeho strela ale minie bránku.
26min – hlavný rozhodca Manuel Gräfe si ošetriť zranené lýtko. Nehrá sa 2 minúty.
38min – Höwedes vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+3min – koniec 1.polčasu.

54min – Lewandowského priamy kop po faule na Ribéryho letí vedľa bránky.
55min – domáci striedajú Konoplyanku za Embola.
56min – Huntelaarovu ďalekonosnú strelu končekmi prstov na brvno vytlačí Manuel Neuer.
60min – dvojnásobne striedame. Alonsa strieda Vidal a Ribéryho Costa.
67min – vynútené striedanie domácich. Zraneného Hunletaara (hlavou sa zrazil s Thiagom) strieda Meyer.
69min – Sanches vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
71min – Vidal vidí za faul žltú kartu a následne striedame Sanchesa za Kimmicha.
72min – Vidal pristaví loptu Costovi, ten ale z hranice šestnástky prestrelí bránku.
74min – Alaba prihráva pred bránku, Müller ale loptu minie a tá následne Lewandowskému nesadne a stehnom ju pošle nad bránku.
78min – Alabova strela letí nad bránku.
81min – 0 : 1 Martínez nádhernou prihrávkou za obranu vysunie Lewandowského, ktorý sa vyhne ofsajdovej pasci a prestrelí domáceho brankára.
86min – domáci striedajú Stambouliho za Kolašinača.
87min – Alabov dobrý center pred bránku Müller hlavou minie.
89min – Lewandowski sám pred brankárom Fährmannom  pošle loptu vedľa bránky.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
91min – Thiago a Baba vidia za vzájomnú potýčku žlté karty.
90+2min – 0 : 2 Vidal na našej polovici vybojuje loptu, prihráva ju Costovi, ktorý potiahne rýchly protiútok do rozhodenej obrany, prihrá loptu Lewandowskému a ten Kimmichovi, ktorý ju pošle k tyči a pečatí skóre zápasu.
90+5min – hlavný rozhodca Gräfe odpíska koniec zápasu.

Carlo Ancelotti: „Bolo to očakávane ťažké stretnutie proti silnému súperovi. Schalke dal urobilo veľa problémov. V prvých 60 minútach bola hra pomerne vyrovnaná. Potom sme hrali intenzívnejšie. Z toho pramenil gól Roberta Lewandowského. Bol to pekný a intenzívny zápas z oboch strán. Schalke bolo lepšie v prvom polčase, ako v druhom.“

Robert Lewandowski: „Bol to veľmi intenzívny a dobrý zápas. Vedeli sme, že musíme mať trpezlivosť. Som rád, že sme vyhrali. Ešte nikdy tu nebolo jednoduché hrať. Bolo to dôležité víťazstvo.“

Markus Weinzierl (tréner FC Schalke 04): „Ukázali sme dobrú hru a desať minút sme boli od toho, aby sme získali aspoň jeden bod. V prvom polčase sme mali jednu alebo dve dobré príležitosti. Proti Bayern ale musíte byť pozorný, efektívny a nesmiete im nič povoliť.“