08/04/2017
18:30

FC Bayern – Borussia Dortmund

4 : 1 (2 : 1)

Na šláger 28.kola Bundesligy a zároveň generálku na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti Realu Madrid nastupujeme proti odvekému rivalovi z Dortmundu v základnej zostave: Ulreich – Lahm, Boateng, Martínez, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

2min – Dembélé sa uvoľní cez Boatenga, jeho nepresné zakončenie ale minie bránku.
4min – 1 : 0 Lahmova spätná prihrávka si v šestnástke nájde Ribéryho a ten prestrelí všetko, čomu stojí v ceste.
10min – 2 : 0 po faule na Ribéryho kopeme priamy kop, ktorý Lewandowski nechytateľne pošle do bránky hostí.
13min – Robbenova krížna strela tesne minie bránku súpera.
17min – Robbenova krížna strela opäť tesne minie bránku súpera.
19min – strela Guerreira letí vysoko nad našu bránku.
20min – 2 : 1 Vidalov nepodarený odkop sa dostáva ku Guerreirovi, ktorý z hranice šestnástky pošle loptu presne do šibenice našej bránky.
24min – Lewandowski fauluje Bartrua vidí žltú kartu.
30min – Robbenovu gólovú strelu vyráža brankár Bürki na brvno.
32min – Pulišičova strela letí tesne vedľa bránky.
36min – Ribéry je faulovaný Passlackom, ktorý za to vidí žltú kartu.
39min – Robbenovu gólovú strelu vyráža brankár hostí na roh.
44min – Lewandowského strela končí vedľa bránky.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Bartra fauluje Lewandowského kopom do hlavy, za čo vidí od hlavného rozhodcu iba milosrdnú žltú kartu. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku hostia striedajú Castra za Rodeho.
47min – Aubameyangova strela trafí bočnú sieť.
49min – 3 : 1 Ribéry vysunie Robbena a ten po svojej typickej akcii obstrelí brankára Bürkiho.
59min – hostia striedajú Dembélého za Mora.
63min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Gintera.
65min – Robbenova strela letí tesne nad bránku hostí.
67min – po chybe Thiaga, ktorý váha s prihrávkou, vysúva Rode Aubameyanga, ktorý síce prekonáva Ulreicha v našej bránke, loptu ale na bránkovej čiare dobehne Boateng a odkopne ju do bezpečia.

68min – 4 : 1 Lewandowski je faulovaný brankárom Bürkim, ktorý za to vidí iba žltú kartu. Sám faulovaný Lewandowski nariadenú penaltu bezpečne premieňa.
69min – hostia striedajú Guerreira za Merina.
72min – striedame Lewandowského za Kimmicha.
74min – striedame Ribéryho za Costu.
76min – Kimmichov lob na brankára hostí netrafí bránku.
79min – striedame Martíneza za Hummelsa.
85min – Vidalova strela končí vedľa bránky.
87min – Pulišičovú gólovú strelu brankár Ulreich krásnym zákrokom vyráža.
90min – hlavný rozhodca Fritz bez nadstaveného času odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to veľmi dobrý zápas. Prvá polovica bola otvorená, pretože Dortmund bol nebezpečný v útoku. Mali dobrú šancu. Gól Robben rozhodol zápas, po ňom sme dobre kontrolovali hru. Je to pre nás dobrý výsledok po dobrom výkone.“

Arjen Robben: „My sme skutočne odohrali veľmi dobrý a intenzívny zápas. Ak máte dobrého súpera, aj zápas je dobrý. Teraz príde krásny mesiac. Musíme sa o to ale pričiniť aj my. Dnes sme pripustili málo šancí súpera. S trochou šťastia sme mohli v prvom polčase streliť viac gólov. 4 : 1 je jasné a super víťazstvo. Je to zábava a dáva nám to istotu.“

Jérôme Boateng: „Chceli sme odčiniť utorok. Dnes sme proti dobrému súperovi hrali dobre a kontrolovali hru. Dortmund mal iba jednu 100 percentnú šancu. Po góle na 3 : 1 mal ešte veľkú možnosť. Podarilo sa nám zastaviť ich protiútoky.“

Thomas Tuchel (tréner Borussie Dortmund): „Čakal som čokoľvek, ale táto dominancia a tento výsledok ma prekvapil. To čo predvádza Bayern je absolútne najvyššia úroveň. Nemali sme dnes celkom žiadnu šancu ponúknuť niečo Bayernu na tejto úrovni. Musíme si zápas rozobrať. Urobili sme to dobre, ale len v určitých fázach. Z toho nebolo možné, aby sme na konci niečo vyťažili. Je to horká skúsenosť.“

Roman Bürki (brankár Borussie Dortmund): „V prvej polovici sme urobili dobrú prácu. Po tom, čo bolo po desiatich minútach 0: 2 to bolo zlé, ale my sme sa vrátili do zápasu. S trochou šťastia sme mohli uhrať viac. Som sklamaný výsledkom, pretože je príliš vysoký. Oni využili svoje šance, my nie. V druhej polovici sme mali nízke držanie lopty.“